ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ За редакцією О. Г. Левченка Підручник

Sep122019

Охорона праці та цивільний захист: Підручник / О. Г. Левченко, О. І. Полукаров, В. В. Зацарний, Ю. О. Полукаров, О. В. Землянська. За ред. О. Г. Левченка. – Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. –  420 с.

Викладено теоретичні положення з питань безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту як системи взаємозв’язків «людина – життєве середовище». Розглянуто загальні питання безпеки, ідентифікацію та класифікацію потенційних небезпек, їх властивості, способи і засоби захисту від їх впливу, основи санітарно-гігієнічних умов праці та методи профілактики професійних захворювань, загрози, що ведуть до надзвичайних ситуацій, характер їх проявів і дії на людей та об’єкти економіки, способи та засоби цивільного захисту населення і територій при виникненні надзвичайної ситуації, принципи надання першої долікарської допомоги. Особлива увага надана питанням особистої та колективної безпеки на виробництві, в повсякденних умовах та під час надзвичайних ситуацій і воєнного стану.

Підручник відповідає програмі єдиного комплексного курсу «Охорона праці та цивільний захист», складеного у відповідності до законодавства України. Розрахований на студентів вищих навчальних закладів технічних спеціальностей для вивчення комплексної дисципліни «Охорона праці та цивільний захист», пов’язаної з питаннями безпеки на виробництві, в побуті та надзвичайних ситуаціях.

Національний технічний університет України
«Київський політехнічний інститут

імені ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО»

О. Г. Левченко, О. І. Полукаров, В. В. Зацарний,

Ю. О. Полукаров, О. В. Землянська

ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ

За редакцією О. Г. Левченка

Затверджено Вченою радою КПІ ім. Ігоря Сікорського
як підручник для
здобувачів ступеня бакалавра

Київ

КПІ ім. Ігоря Сікорського

2019

Рецензенти:     Глива В. А., д-р техн. наук, професор, завідувач кафедри цивільної та

промислової безпеки Національного авіаційного університету;

Володченкова Н. В., канд. техн. наук, доцент, завідувач кафедри

безпеки життєдіяльності Національного університету харчових

технологій

Відповідальний

редактор           Праховнік Н. А., канд. техн. наук, доцент, КПІ ім. Ігоря Сікорського

Гриф надано Вченою радою КПІ ім. Ігоря Сікорського

(протокол № 11 від 10 грудня 2018 р.)

Левченко Олег Григорович, д-р техн. наук, проф.

Полукаров Олексій Ігорович, канд. техн. наук, доц.

Зацарний Віктор Васильович, канд. техн. наук, доц.

Полукаров Юрій Олексійович, канд. техн. наук, доц.

Землянська Олена Василівна

ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ