До Закону України «Про охорону праці» внесено зміни

Oct282020

http://oppb.com.ua/sites/default/files/styles/article/public/images_news/zu-pro-ohoronu-praci_540_0.jpg?itok=sEmkcdQ2

16 жовтня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію», затверджений 20 вересня 2019 року № 124-ІХ (далі — Закон № 124-ІХ).

Пунктом 68 зазначеного закону внесені зміни до Закону України «Про охорону праці», зокрема до статей 27 та 28. Змінами виключено стандарти з нормативно-правових актів з охорони праці.

Положення Закону № 124-ІХ спрямовані на приведення національної системи стандартизації у відповідність до міжнародної та європейської практики, зокрема:

  • встановлено добровільність застосування національних стандартів;

  • недопущення погодження проектів національних стандартів з державними органами;

  • недопущення нормативно-правового регулювання відносин, пов’язаних із розробленням стандартів підприємств, установ та організацій і технічних умов;

  • відміну галузевої стандартизації, у зв’язку з чим, протягом 15 років центральні органи виконавчої влади мають право у відповідних сферах діяльності та в межах своїх повноважень перевіряти, переглядати свої галузеві стандарти з метою переведення їх на національний рівень або на рівень підприємств чи скасовування.

Джерело: Управління Держпраці

You can follow any responses to this entry through the RSS feed. Both comments and pings are currently closed.

Коментування заборонено.