Jan292024

У студентів знизився рівень IQ до 102 балів, і тепер він став на такому ж рівні, що й у всього населення. Вчені зазначили, що інтелектуальний рівень студенства зменшується приблизно на 0,2 бала на рік.

Про це стало відомо з результатів опублікованого канадськими вченими дослідження. За словами фахівців, IQ слухачів знизився порівняно з тим, який був 80 років тому.

Відповідно до попередніх досліджень, середній IQ студентів вищих навчальних закладів становив раніше від 115 до 130 балів, у той час як у населення – 100. Такі дані було зібрано в той час, коли можливість вчитись в університеті була привілеєм. Проте, за словами експертів, нині наслідком підвищення рівня освіти стало зниження рівня IQ.
Як запевняють вчені, нині викладачі мають усвідомити, що студентів більше не можна назвати обдарованими, тож варто змінювати навчальні програми та стандарти. І що не всі претенденти з вищою освітою мають кращі здібності, порівняно з тими, хто її не має.
Вчені звернули увагу й на те, що навчання у виші більше не надає студентам можливості перебувати в "елітній групі".