Дії при евакуації

Feb172022

Дії при евакуації, якщо ви у навчальному закладі

Евакуація є основним способом захисту населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації

При отриманні розпорядження щодо евакуації необхідно:

Перебуваючи у навчальному закладі

Учні, студенти, прослухавши інформацію про необхідність евакуації виконують розпорядження вчителя,викладача і під його керівництвом організовано, спокійно і без паніки залишають приміщення і в подальшому виконують вказівки органів цивільного захисту.

Алгоритм дій працівника закладу освіти при виникненні надзвичайних ситуацій (при виникненні пожежі):

• Доповісти про виникнення пожежі черговому адміністратору, та директору навчального закладу (до 30 секунд).
  • Отримати у чергового сторожа ключі (взяти з шафи ключі від запасних виходів), та відкрити два запасні виходи адміністративного корпусу (до 50 секунд).
  • Подати сигнал (три довгі дзвінки) на проведення евакуації учнів та працівників з навчального закладу.
  • При можливості оповістити голосом через радіомережу, або особисто голосом проходити при цьому по поверхах будівлі. Три довгі дзвінки, (механічний дзвінок) та команди голосом.
  • Надавати допомогу (при можливості виходячи з ситуації) в евакуації матеріальних цінностей та архіву бухгалтерії і документів приймальної директора навчального закладу.
  • Надати допомогу пожежному розрахунку в організації гасіння пожежі (при можливості вказувати) шляхи підходу до епіцентру пожежі та інше).

Дії при евакуації, якщо ви вдома

Евакуація – це комплекс заходів щодо організаційного виведення (вивезення) населення з зон можливого впливу наслідків надзвичайних ситуацій у разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров’ю людей і створення мінімально необхідних умов для життєдіяльності евакуйованих в районах тимчасового розміщення.

При отриманні розпорядження щодо евакуації необхідно:

Перебуваючи вдома

• Зібрати і взяти з собою засоби індівідуального захисту, документи, особисті речі, запас харчів, води та медикаметів.
  • Видалити легкозаймисті предмети та речі, вимкнути газ, воду та електроприлади, закрити кватирки, вікна, двері.
  • Прибути на місце, вказане у повідомленні місцевих органів цивільного захисту.

Дії при евакуації, якщо ви на підприємстві

Евакуація є основним способом захисту населення при надзвичайних ситуаціях.

При отриманні розпорядження щодо евакуації, перебуваючи на підприємстві, необхідно:

• Уважно прослухати повідомлення місцевих органів цивільного захисту.
  • Відключити станки, механізми, швидко і спокійно, без паніки залишити приміщення і в подальшому виконувати вказівки органів цивільного захисту.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! В перші хвилини евакуації найбільш небезпечною є ПАНІКА.

Спробуйте не допустити її, діяти спокійно, впевнено, дисципліновано.

Знайте, що в ці хвилини десятки, а можливо,

і сотні професіоналів-рятувальників поспішають вам на допомогу.